* Dikey fayans duvarlarda herhangi sıvı cam uygulaması yapmanıza gerek yoktur.

Zemin kısmında daha kullanışlı olması için Bianca Stella boya üzerine Bianca Stella Su Bazlı Sıvı Cam veya
Bianca Maximo Solvent Bazlı Sıvı Cam şeffaf koruyucu ürünümüzü kullanmalısınız.

** Uygulama yapılan yüzeyler 1 gün kullanılmamalı, suya maruz kalan yüzeyler 2 gün boyunca kullanılmamalıdır.

*** İlk 7 gün su birikmesine izin verilmemeli, darbelere karşı korunmalıdır.

 

7 günden sonra aşağıdaki detaylı anlatımın “uygulama sonrası dikkat edilmesi gerekenler” bölümünde belirtilen hususlara göre kimyasal temizleyici kullanabilirsiniz.

nasıl_1

Stella ile fayans ve seramikler nasıl boyanır?

Bianca Stella ile mutfak seramikleri, banyo seramikleri, balkon seramikleri ve diğer yaşam alanlarınızdaki tüm seramik yüzeyleri yenileyebilirsiniz.

malzemeler

Uygulama için gerekli malzemeler

Uygulama yapılacak zemine göre moher rulo veya kadife vernik rulo, dar ve çıkıntılı alanlar için ipek fırçadır.

önce

Stella boya uygulaması öncesi hazırlık

Uygulama yapılacak yüzeyler her türlü toz, kir ve yağdan arındırılmalı, gerekli durumlarda zımpara yapılmalıdır. Yağlı, silikonlu ve kalıntı bulunan bölgelere boya tutunamayacağı için mutlaka kimyasal temizleyiciler ile yüzey temizlenmeli ve gerekli durumlarda yağ sökücü kullanılmalıdır. İyi temizlenmeyen alanlarda boya tutunamayacağı için sorunlu bölge temizlendikten ve kurutulduktan sonra uygulama tekrarlanır. 

Boya uygulamasından önce yapılması gereken en önemli hazırlık aşaması temizliktir. Bu aşamayı sirke kullanarak da tamamlayabilirsiniz. Paslı ve paslanabilecek riskli bölgeler zımpara ile temizlenmeli, Bianca Antipas ile korumaya alınmalıdır. Boya yapılacak yüzeylerde oynayan, kalkan, kabaran bir parça varsa onarılmalı, kaplama varsa ve sağlam değilse kaplamının sökülmesi daha iyi sonuç alınmasını sağlayacaktır. 

Temizlik yapıldıktan sonra ortamın tamamen kuru olduğundan emin olunmalıdır. Gerekirse bir kurutucu ile yüzey kurutulmalıdır.

uygulama

Stella boya uygulaması

Bianca Stella’nın 1 litresi ile 10-12 m2 alanı çift kat boyayabilirsiniz. Stella kullanıma hazırdır. İnceltilme işlemi yapılmadan homojen hale gelinceye kadar karıştırın. Yeterli miktarda boyayı uygun bir tepsiye dökün. 

Yüzeyde en iyi sonucu veren moher rulo veya kadife vernik rulo ve rulonun ulaşamadığı dar ve çıkıntılı alanlarda ipek fırça yardımıyla birinci kat uygulamasını tamamlayın. Fırça ve rulonuzu yeteri kadar boya ile doğru açılarda kullanmak yüzey düzgünlüğü için çok önemlidir. Boyanızı yüzeye uygun oranda yedirin ve kuruyan noktalarda tekrar fırça ve rulo darbesi yapmamaya özen gösterin. 

Uygun hava koşullarında 2-3 saat sonra ikinci kat uygulamasına geçebilirsiniz.

vernik

Koruyucu Sıvı Cam uygulaması

Fayans dikey duvarlarda herhangi sıvıcam uygulaması yapmanıza gerek yoktur. 

Zemin kısmında daha kullanışlı olması için Bianca Stella boya üzerine Bianca Stella Su Bazlı Sıvı Cam şeffaf koruyucu ürünümüzü kullanmalısınız.

Stella Sıvı Cam kullanıma hazırdır. Homojen hale gelinceye kadar karıştırın.

Stella boya uygulaması bittikten 6 saat sonra kadife vernik rulo ile 1. kat uygulamasına geçebilirsiniz. Katlar arası 4 saattir.

dikkat

Uygulama sonrası dikkat edilmesi gerekenler

İlk 2 gün

Uygulama yapılan yüzeyler 1 gün kullanılmamalı, suya maruz kalan yüzeyler ise 2 gün boyunca kullanılmamalıdır.

İlk 7 gün

Su birikmesine izin verilmemelidir. Islanan alan kuru bir bez ya da kağıt havlu ile kurulanmalıdır. Darbelere karşı korunmalı, yüzeye ağır eşya koymamalı, itme ve çekme yapılmamalıdır.

7 günden sonra

Uygulama tamamlandıktan sonra doğrudan çamaşır suyu kullanılması önerilmemektedir. Kullanılması gerekiyorsa su ile seyreltilerek kullanılması önerilir. Temizleme sırasında deterjan, yağ sökücü, leke sökücü, bulaşık deterjanı, sirkeli su ve benzerleri kullanılabilir. Bulaşık süngeri kullanılabilir. Telleme yapılmamalıdır. Kireç sökücü, tuz ruhu, lavabo açıcı, yüksek oranlı alkol içeren maddeler, tiner, dezenfektan ile temas ettirilmemelidir.

Bianca Stella
WhatsApp mesajı gönder