* Bianca Stella boya uygulaması tamamlanmış zemin üzerine ortam sıcaklığına bağlı olarak 6 ile 24 saat sonra
yüksek kimyasal ve fiziksel direnç sağlayan Maximo yeni nesil solvent bazlı sıvı cam
şeffaf koruyucu ürünümüzü kullanabilirsiniz. 2 komponentli olan ürünün A komponenti ile B komponenti karıştırılarak uygulanır.

Yapılan karışımı 30 – 40 dk içinde kadife rulo yardımı ile yayarak uygulayınız.
Kuruyan noktalarda tekrar fırça ve rulo darbesi yapmamaya özen göstermelisiniz. 

Maximo’nun benzersiz ve yüksek performanslı formülü sayesinde 4 – 6 m² alan için tek kat uygulama yeterlidir. 

2 kat uygulamayı tercih ediyorsanız, her kata yetecek kadar ayrı karışım yapılmalıdır.
Ortam sıcaklığına göre 2 ila 4 saat sonra yeni bir karışım yapılmalı ve 2.kat uygulamasına geçilmelidir.

** Uygulama yapılan yüzeyler 1 gün kullanılmamalı, suya maruz kalan yüzeyler ise 2 gün boyunca kullanılmamalıdır.

*** İlk 7 gün su birikmesine izin verilmemeli, darbelere karşı korunmalıdır.

7 günden sonra aşağıdaki detaylı anlatımın “uygulama sonrası dikkat edilmesi gerekenler” bölümünde belirtilen hususlara göre kimyasal temizleyici kullanabilirsiniz.
 

DETAYLI UYGULAMA BİLGİSİ

nasıl_1

Bianca Stella ile mutfak tezgahı nasıl boyanır?

Bianca Stella Saf Akrilik Boyanın üstün ve benzersiz formülü sayesinde eskiyen ya da rengini değiştirmek istediğiniz granit, fayans, mermer, çimstone (kuvars), akrilik (corian), laminat, masif ahşap, paslanmaz çelik, pirinç mutfak tezgahlarınızı kırıp dökmeden kolayca yenileyebilirsiniz. 

malzemeler

Uygulama için gerekli malzemeler

Uygulama yapılacak zemine göre moher rulo veya kadife vernik rulo, dar ve çıkıntılı alanlar için ipek fırçadır.

önce

Bianca Stella boya uygulaması öncesi hazırlık

Uygulama yapılacak yüzeyler her türlü toz, kir ve yağdan arındırılmalı, gerekli durumlarda zımpara yapılmalıdır. Yağlı, silikonlu ve kalıntı bulunan bölgelere boya tutunamayacağı için mutlaka kimyasal temizleyiciler ile yüzey temizlenmeli ve gerekli durumlarda yağ sökücü kullanılmalıdır. İyi temizlenmeyen alanlarda boya tutunamayacağı için sorunlu bölge temizlendikten ve kurutulduktan sonra uygulama tekrarlanır. 

Boya uygulamasından önce yapılması gereken en önemli hazırlık aşaması temizliktir. Bu aşamayı sirke kullanarak da tamamlayabilirsiniz. Boya yapılacak yüzeylerde oynayan, kalkan, kabaran bir parça varsa onarılmalıdır.

Temizlik yapıldıktan sonra ortamın tamamen kuru olduğundan emin olunmalıdır. Gerekirse bir kurutucu ile yüzey kurutulmalıdır.

uygulama

Bianca Stella boya uygulaması

Bianca Stella’nın 1 litresi ile 10 – 12 m² alanı çift kat boyayabilirsiniz. Bianca Stella kullanıma hazırdır. İnceltilme işlemi yapılmadan homojen hale gelinceye kadar karıştırın. Yeterli miktarda boyayı uygun bir tepsiye dökün. 

Yüzeyde en iyi sonucu veren moher rulo veya kadife vernik rulo ve rulonun ulaşamadığı dar ve çıkıntılı alanlarda ipek fırça yardımıyla birinci kat uygulamasını tamamlayın. Fırça ve rulonuzu yeteri kadar boya ile doğru açılarda kullanmak yüzey düzgünlüğü için çok önemlidir. Boyanızı yüzeye uygun oranda yedirin ve kuruyan noktalarda tekrar fırça ve rulo darbesi yapmamaya özen gösterin. 

Uygun hava koşullarında 2 – 3 saat sonra ikinci kat uygulamasına geçebilirsiniz.

Ahşap desen uygulaması yapılacaksa genel olarak tercih edilen zemin renkleri kesekağıdı ve kumbeji gibi tonlardır.

ahşap

Bianca Stella ahşap renkleri ile ahşap desen görüntüsü

3 saat sonra alt zemin uygulaması biten tezgah üzerine Bianca Stella ahşap renkleri ile ahşap görüntüsü verebilirsiniz. (isteğe bağlı)

Kullanmanız gereken miktarda Bianca Stella ahşap rengini boş bir kaba boşaltın ve aynı oranda su ilave ederek homojen hale gelinceye kadar karıştırın. Kestirme fırçası veya sünger yardımı ile hep aynı düzlemde kalacak şekilde her zaman tek yönde ve tek kat olarak uygulayın.

vernik

Maximo Koruyucu Sıvı Cam uygulaması

Daha kullanışlı olması için Bianca Stella boya üzerine Maximo Sıvı Cam şeffaf koruyucu ürünümüzü kullanmalısınız.

Bianca Maximo Solvent Bazlı Sıvı Cam iki kompenentli bir üründür.
Uygulama için A kompenenti (büyük amb.) ile B kompenenti (küçük amb.) karıştırınız. Yapılan karışımı
30 – 40 dk. içinde kadife vernik rulo yardımı ile yayarak uygulayınız. Kuruyan noktalarda tekrar fırça ve rulo darbesi yapmamaya özen gösterin.

Maximo’nun yüksek performansı ile tek kat uygulama yeterlidir.

2 kat tercih edilirse ve elinizdeki ürün yeterliyse:
1. kat uygulaması için A kompenentinin (büyük amb.) yarısı ile B kompenentinin (küçük amb.) yarısını karıştırınız. 2. kat uygulaması için kalan miktarı 2 – 4 saat sonra aynı şekilde karıştırıp uygulayınız.
(maximo tek katda 4 – 6 m² alana uygulanabilir)

dikkat

Uygulama sonrası dikkat edilmesi gerekenler

İlk 2 gün

Uygulama yapılan yüzeyler 1 gün kullanılmamalı, suya maruz kalan yüzeyler ise 2 gün boyunca kullanılmamalıdır.

İlk 7 gün

Su birikmesine izin verilmemelidir. Islanan alan kuru bir bez ya da kağıt havlu ile kurulanmalıdır. Darbelere karşı korunmalı, yüzeye ağır eşya koymamalı, itme ve çekme yapılmamalıdır.

7 günden sonra

Uygulama tamamlandıktan sonra doğrudan çamaşır suyu kullanılması önerilmemektedir. Kullanılması gerekiyorsa su ile seyreltilerek kullanılması önerilir. Temizleme sırasında deterjan, yağ sökücü, leke sökücü, bulaşık deterjanı, sirkeli su ve benzerleri kullanılabilir. Bulaşık süngeri kullanılabilir. Telleme yapılmamalıdır. Kireç sökücü, tuz ruhu, lavabo açıcı, yüksek oranlı alkol içeren maddeler, tiner, dezenfektan ile temas ettirilmemelidir.

Bianca Stella
WhatsApp mesajı gönder