Boya öncesi dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Uygulama yapılacak yüzeyler her türlü toz, kir ve yağdan arındırılmalı, gerekli durumlarda zımpara yapılmalıdır.

Yağlı, silikonlu ve kalıntı bulunan bölgelere boya tutunamayacağı için mutlaka kimyasal temizleyiciler ile yüzey temizlenmeli ve gerekli durumlarda yağ sökücü kullanılmalıdır.

İyi temizlenmeyen alanlarda boya tutunamayacağı için sorunlu bölge temizlendikten ve kurutulduktan sonra uygulama tekrarlanır.

Boya uygulamasından önce yapılması gereken en önemli hazırlık aşaması temizliktir. Bu aşamayı sirke kullanarak da tamamlayabilirsiniz.

Paslı ve paslanabilecek riskli bölgeler zımpara ile temizlenmeli, Bianca Antipas ile korumaya alınmalıdır.

Boya yapılacak yüzeylerde oynayan, kalkan, kabaran bir parça varsa onarılmalı, kaplama varsa ve sağlam değilse kaplamının sökülmesi daha iyi sonuç alınmasını sağlayacaktır.

Kurutma makinesi yardımıyla mobilyalarınızdaki kaplamaları yumuşatarak kolayca sökebilirsiniz. Temizlik yapıldıktan sonra ortamın tamamen kuru olduğundan emin olunmalıdır. Gerekirse bir kurutucu ile yüzey kurutulmalıdır.

Boya sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Boyama işlemini tamamladınız, peki sonrasında neler yapmalısınız?

İlk 2 gün
Uygulama yapılan yüzeyler 1 gün kullanılmamalı, suya maruz kalan yüzeyler ise 2 gün boyunca kullanılmamalıdır.

İlk 7 gün
Su birikmesine izin verilmemelidir. Islanan alan kuru bir bez ya da kağıt havlu ile kurulanmalıdır. Darbelere karşı korunmalı, yüzeye ağır eşya koymamalı, itme ve çekme yapılmamalıdır.

7 günden sonra
Uygulama tamamlandıktan sonra doğrudan çamaşır suyu kullanılması önerilmemektedir. Kullanılması gerekiyorsa su ile seyreltilerek kullanılması önerilir. Temizleme sırasında deterjan, yağ sökücü, leke sökücü, bulaşık deterjanı, sirkeli su ve benzerleri kullanılabilir. Bulaşık süngeri kullanılabilir. Telleme yapılmamalıdır. Kireç sökücü, tuz ruhu, lavabo açıcı, yüksek oranlı alkol içeren maddeler, tiner, dezenfektan ile temas ettirilmemelidir.

Bianca Stella Boya sizi ve sevdiklerinizi korur. EN-71 Çocuk ve Oyuncak Güvenliği standardına uygundur. Tüm yaşam alanlarında güvenle kullanabilirsiniz.

NEREYİ, NASIL

BOYARIM?

Uygulama ile ilgili
tüm merak ettikleriniz.

Bianca Stella
WhatsApp mesajı gönder